Pokládka dlažby

Provádíme pokládku různých druhů dlažby:

  • zámková dlažba
  • cihlová dlažba
  • kamenná dlažba, např. porfir
  • dřevěná dlažba, včetně momentálně nejžádanějšího materiálu – tropického dřeva (massaranduba, ipe, kapur, bangkirai)

Poradíme s výběrem, připravíme pro vás cenovou nabídku včetně srovnání různých variant druhů dlažby, které by připadaly v úvahu.

Jak vybrat vhodný typ dlažby?

Nabídka různých typů dlažby je široká a je nutno pečlivě vybírat tak, aby výsledek splňoval všechny potřebné užitné i estetické nároky.

Zámková dlažba

Oblíbený typ dlažby pro dláždění přístupových a příjezdových cest, chodníků, nádvoří. Tloušťka dlažby je cca od 4 do 10 cm. V případě chodníků postačí tenčí dlažba, pro vyšší zatížení – např. u příjezdových cest pro motorová vozidla – se používá dlažba s tloušťkou 8 – 10 cm.

Cihlová dlažba

Cihlová dlažba se často používá na terasy, zahradní cesty, místa na posezení, okraje záhonů i na příjezdy do garáží. Přirozené barvy umožňují harmonické sladění s okolím.

Kamenná dlažba

Kámen je klasickým přírodním materiálem, kterému stále řada lidí dává přednost pro jeho odolnost, pevnost a trvanlivost. Používá se k dláždění příjezdových cest, zahradních chodníčků, teras, okolí bazénů a jezírek.

Dřevěná dlažba

Dřevěná dlažba je zajímavou variantou zvláště pro použití na terasách, v okolí bazénů či zahradních jezírek. Oblibu si v poslední době získává tropické dřevo, využívané například jako zcela bezúdržbová dlažba u bazénů nebo venkovních pergol.