Provzdušnění trávníku

Zvláště po zimě bychom svému trávníku měli dopřát ozdravnou kúru spojenou s provzdušněním, která nám během vegetačního období ušetří další práci a starosti. Tato služba se stala v poslední době velice žádanou, neboť si stále více lidí uvědomuje, že krásný trávník je základem dobře udržované zahrady.

Provzdušnění se nejčastěji provádí v jarních (duben, květen) a podzimních měsících (září, říjen), kdy ještě nejsou vysoké denní teploty.

Efekt tohoto zásahu je skutečně přesvědčivý. Vyzkoušejte, a dáte nám za pravdu.

Jak se provzdušnění provádí?

Provzdušnění je mechanický zásah vzrostlého trávníku, při kterém stroj zvaný vertikutátor vyčeše mech a starou trávu, která trávník dusí. Zároveň trávník prořeže do hloubky cca 2 cm.

Po zásahu je nezbytná několikadenní vydatná zálivka, aby trávník nezasychal.

Po provzdušnění se trávník dosévá, pohnojí a je-li nutno, také se postříká proti plevelu. Poslední fází je uválcování.

Co dalšího můžete pro svůj trávník i své pohodlí udělat?

Chcete-li si ušetřit námahu a čas vynaložený na pravidelné zalévání, doporučujeme nechat na vaši zahradu instalovat automatický zavlažovací systém. Tak bude váš trávník svěží a hustý od jara až do podzimu.

Kolik to stojí

Cena za provzdušnění je cca 15 kč za 1 m2 za všechny úkony spojené s provzdušněním – posekání, 2x provzdušnění křížem, shrabání, další posekání – vyluxování, dosetí, pohnojení, postřik proti plevelu a válcování. Při větší rozloze zahrady možnost slevy.

text19