Zavlažovací systémy

Automatické zavlažovací systémy se pomalu i u nás stávají standardním vybavením zahrad. Lze je instalovat do nově zakládaných, ale i do již vzrostlých zahrad.

Mezi hlavní přednosti automatického zavlažování patří:

– úspora času

– úspora vody

– pravidelná a přesná zálivka

– snadná obsluha

– rychlá návratnost investovaných nákladů

Zavlažovací systém se skládá z řady funkčních prvků, které umožňují naprojektovat ideální zavlažovací režim, ušitý “na míru” každé zahradě či jiné zelené ploše.

Pro efektivní fungování systému je nezbytný odborně zpracovaný projekt závlahy a správná instalace závlahy.

Samozřejmostí je zajištění odborného servisu od jarního napuštění a kontroly po zimě až po opětné zazimování.

Argumenty pro zavlažovací systémy

  • Instalací automatické závlahy ušetříte čas, snížíte spotřebu vody na zálivku, ale také zvýšíte cenu své nemovitosti.
  • Při rozloze trávníku 250 m2, potřebném denním množství vody 3 mm a při použití zahradního kohoutku s připojenou hadicí strávíte při zalévání zahrady 30-45 minut. Takto strávený čas můžete za určitých okolností považovat za dobrou relaxaci, ale mohou přijít chvíle jako dovolená, spousta jiné práce a starostí, zdravotní indispozice atd. A právě v tomto momentě zjistíte, že automatický závlažovací systém je velmi užitečným pomocníkem.
  • Vzhledem k možnosti naprogramování spuštění systému zavlažování na noční nebo na velice brzké ranní hodiny je zálivka ještě efektivnější než zalévání v podvečer. Rostliny mají více času na doplnění tekutin – i u rostlin je velice důležitý pitný režim. Při zavlažování odpoledne a přes den se voda hlavně v letních měsících rychleji odpařuje a pro rostliny jí tak moc nezůstane. Některým rostlinám navíc zálivka za plného slunce vysloveně nedělá dobře.

Zavlažovací systémy Hunter

NEJGarden je autorizovanou instalační firmou zavlažovacích systémů americké firmy Hunter.
Značku Hunter v České republice zastupuje firma K-Rain.

text7