Zakládání zahrad

Založíme okrasnou či užitkovou zahradu podle Vašeho přání. V případě potřeby zpracujeme projekt.

Výhodou je fakt, že kromě výsadby zeleně nabízíme i instalaci zavlažovacích systémů, stavbu plotů, pergol a altánů či pokládku dlažby. Odpadají tak starosti spojené s hledáním a koordinací činnosti většího počtu dodavatelů.

Dobrá příprava se vyplatí

Při první návštěvě – nejlépe přímo na vašem pozemku – nám sdělíte své představy a přání, probereme společně možnosti a podmínky jejich realizace a možné alternativy. Na základě toho pro vás zpracujeme studii popisující vzhled plánované zahrady, jejíž součástí bude i cenová kalkulace.

Následuje další konzultace, upřesnění detailů jako jsou přesné druhy rostlin, povrchy zahradních chodníčků, přesné rozměry terasy, pergoly atd. podle situace. Většina majitelů nově zakládaných zahrad nechává zároveň instalovat automatický zavlažovací systém. Projekt automatické závlahy dodáme k projektu zahrady zdarma.

V okamžiku, kdy bude vše naplánováno podle vašich představ, můžeme přistoupit k samotné realizaci, aby vám nová zahrada mohla začít co nejdříve dělat radost. I přes pečlivou přípravu se může stát, že majitel dostane v průběhu realizace nový nápad, který by rád uplatnil. I v těchto případech se snažíme pružně zareagovat a najít optimální řešení, neboť dobře víme, že není nic lepšího, než relaxace na zahradě, na jejímž vybudování jste se sami svými nápady podíleli.

Po založení zahrady se rádi postaráme o její pravidelnou údržbu.

Základy krásné zahrady jsou pod zemí!

U zahrad, které zakládáme u nově postavených domů, se často setkáváme se situací, kdy je na pozemku velmi nekvalitní zemina.

Je to vlastně logické – ve většině případů se během stavby stane, že je zemina na pozemku několikrát vykopána, zahrnuta atd. atd. a na povrch se tak dostanou spodní vrstvy. Například v okolí Prahy je to většinou jíl. Proto je před samotným založením zahrady kromě uklizení veškerého stavebního nepořádku v těchto případech velmi žádoucí investovat do nové kvalitní ornice (např. od souseda, který se stavbou právě začíná a hloubí základy).